|
|||
A leghosszabb pihenőMint azt már bizonyára tudod, vannak olyan tanárok, akik nagyon elfoglaltak, telített a munkarendjük az egyes napokon. A te tanárod (nevezzük P. professzornak) egy kicsit lusta, ezért szeretne szundítani egyet a nap folyamán, de mivel nagyon zsúfolt a munkarendje, nincs túl sok lehetősége erre. Azonban MINDENKÉPPEN szeretne pihenni egyet mindennap. Mivel csak egyszer fog szunyókálni, a lehető leghosszabb pihenőidőt akarja felhasználni, figyelembe véve a munkarendjét. Elhatározta, hogy ír egy programot, amely segíti őt ebben a feladatban, de — ahogy azt említettük — P. professzor nagyon lusta. Ezért aztán végül úgy döntött, hogy NEKED kell megírni a programot! A bemenet specifikációjaA bemenet tetszőleges számú tesztesetet tartalmaz. Minden teszteset egy napot ír le. A tesztesetek első sora egy (100-nál nem nagyobb) pozitív egész s számból áll, amely az adott napon esedékes események számát adja meg. A következő s sor tartalmazza az eseményeket az alábbi formában:
Itt idő1 jelöli azt az időpontot, amikor az esemény kezdődik, idő2 pedig azt az időpontot, amikor véget ér. Minden időpont hh:mm formátumú lesz, idő1 szigorúan kisebb lesz, mint idő2, egyetlen szóközzel lesznek elválasztva, és minden időpont nagyobb vagy egyenlő lesz 10:00-nál és kisebb vagy egyenlő 18:00-nál. Így a válaszodnak is ebbe az intervallumba kell esnie (azaz egyik pihenőidő sem kezdődhet 10:00 előtt, és tarthat 18:00-nál tovább). Az esemény bármilyen karaktersorozat lehet, de mindig egy sorban lesz megadva. Feltételezheted, hogy egyetlen sor sem lesz hosszabb 255 karakternél, hogy 10 ≤ hh ≤ 18 és hogy 0 ≤ mm < 60. NEM feltételezheted azonban, hogy a bemenet bármilyen konkrét sorrendben lesz megadva. A bemenetet addig kell olvasni, amíg el nem éred az állomány végét. A kimenet specifikációjaMinden tesztesetre az alábbi sort kell a kimenetre írnod:
Itt d a teszteset számát jelenti (1-ről indulva), hh:mm pedig az az időpont, amikor a pihenőidő kezdődik. A pihenő időtartamának megjelenítéséhez kövesd az alábbi egyszerű szabályokat:
Figyeld meg, hogy nem kell foglalkoznod az egyes szám/többes szám használatával (azaz
„ Ha egynél több azonos időtartamú leghosszabb pihenőidő létezik, akkor a legkorábbit kell kiírni. Feltételezheted, hogy egyik nap sem lesz teljesen foglalt (azaz lesz legalább egy lehetséges pihenőidő). Példa bemenet
A példa bemenethez tartozó kimenet
|
|||
Debreceni Egyetem, Informatikai Kar, v. 2024.09.30. |